Kunratická spojka se změní - Urbanistický plán KPD Group

22.03.2018

Jedna z nejvytíženějších dopravních tepen v rámci Prahy 4 - tzn. Kunratická spojka dozná v dohledné době velkých změn. Tyto změny se budou týkat části blíže k vysokoškolským kolejím v lokalitě Na Jelenách. Plánujeme zde postavit menší retail park o ploše v přízemí 2.600m2 (potraviny, drogerie, lékárna) a v II.NP 2.000m2 ordinací. Nabídneme zde více než 170 parkovacích stání, luxusní architekturu a impozantní zeleň. 

V rámci urbanismu, do kterého se nově pouštíme chceme tuto rozsáhlou lokalitu, proměnit z náletové zeleně, kde se koncentruje vandalismus a černá skládka, zřídit soukromou školu s venkovním zázemím (venkovní hříště, parková zeleň, parkoviště) a soukromou sportovní halu. 

Současně vybudujeme zcela novou kruhovou křižovatku, která umravní dopravní situaci v místě a to hlavně přehlednost vjezdu a výjezdu z ulice Technologické, kterou také zcela nově posuneme a zkrekonstruujeme. Vzknikne zbrusu nové obraciště BUS, nové autobusové zastávky, chodníky a zelené ostrůvky.

KPD Group a EXAFIN se snaží vstoupit na pole lokálního urbanismu a pojímat rozsáhlejší území komplexněji. K takové akci jsme již tradičně využili kvalitních služeb projekční a architektonické kanceláře pana Ing. arch. Petra Kříže - KZK Group.

Hrubá skica hmoty
Hrubá skica hmoty